سوالات متداول تبلیغات در گوگل

تمامی سوالات خود را در این قسمت مطالعه بفرمایید و برای کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

توضیحات کوتاه و مفید تبلیغات گوگل

بر روی هر سوال کلیک کرده و پاسخ آن را مشاهده نمایید

تبلیغات کلیکی گوگل یا گوگل ادوردز (Google AdWords) مناسبترین روش و مؤثرترین روش تبلیغات اینترنتی است. به کمک تبلیغات در گوگل آگهی وب سایت شما متناسب با بودجه ماهانه و روزانه شما در صفحه نتایج جستجوی گوگل و سایتهای مرتبط با آن برای کلمه های کلیدی مرتبط به سایت و کسب و کارتان نمایش داده می شود. زوملن با توجه به زمینه کاری شما، کلمه های کلیدی و متن تبلیغات مورد نظر شما، وضعیت سایت شما و بودجه ای که برای کار تبلیغات در نظر گرفته اید تبلیغات کلیکی شما در گوگل را برایتان مدیریت می کند.
• قرار گرفتن سایت شما در صفحه اول نتایج جستجوی گوگل.
• مدیریت کامل هزینه های روزانه و ماهانه بر اساس موقعیت نمایش تبلیغ سایت در نتایج جستجوی گوگل.
• امکان تعیین هزینه برای هر کلیک.
• دریافت هزینه تنها به ازای کلیک کاربران بر روی آگهی. گوگل برای نمایش آگهی هزینه ای دریافت نمی کند.
• نمایش هدفمند آگهی برای مشتریان و کسانی که به دنبال کالا و خدمات شما هستند.
• تعیین کلمه های کلیدی هدف. آگهی شما تنها برای کاربرانی نمایش داده می شود که این کلمه های مرتبط را جستجو کنند.
• امکان تغییر متن آگهی و سایر مشخصات آن در طول دوره نمایش.
• گزارشگیری روزانه و هفتگی از میزان بازدید و هزینه ها.
تبلیغات ادوردز در سه جای صفحه ممکن است قرار بگیرند : بالا صفحه اول سمت چپ یا راست و پایین صفحه که این محل وابسته به سئو سایت نرخ کلیک و سایر پارامترهای دیگر میباشد
بله این امکان وجود دارد. زوملن ادورز با استفاده از دانش فنی خود این امکان را برای شما به بهترین نحو ایجاد می کند که در ایران و تمام کشورها که به فارسی کلمه شما را جستجو کنند وبسایت شما را ببینند..
پس از سفارش، تقریبا تبلیغات ظرف ۱۵ دقیقه فعال شده و در موتورهای جستجو قابل نمایش می باشد ، البته تا کنون زمان تایید گوگل برای وبسایت ها همین مقدار بوده است اگر سایتی برای تایید از سوی گوگل به مشکل نخورد.
خیر. هیچ محدودیتی در تعداد کلمات کلیدی وجود ندارد. اما قبل از انتخاب کلمات کلیدی پیشنهاد می شود
نمایش تبلیغات شما در گوگل ادوردز وابستگی کامل به انطباق جست‌جوی کاربر با کلیدواژه های آگهی دهنده دارد. خوب است به انگیزه های کاربران برای جست‌جو در گوگل بپردازیم. وقتی انگیزه های کاربران مشخص شد تحقیق برای انتخاب کلیدواژه های مناسب آغاز می‌شود و حساب تبلیغاتی ادوردز بر اساس کلیدواژه های انتخابی سازمان می‌یابد.
بله. این امکان وجود دارد. می توانیم با انجام تنظیمات خاص، تبلیغات شما را در ساعت های مشخص از روز نمایش دهیم یا مثلا در روزهای خاض اصلاً تبلیغات شما نمایش داده نشود.
بله. هر وقت شما تمایل داشته باشید با ارسال درخواست به واحد پشتیبانی یا تماس تلفنی در اسرع وقت تبلیغات شما متوقف می شود و با ارسال درخواست دوباره هر زمانی که بخواهید تبلیغات شما دوباره فعال می گردد.
به طور خلاصه مشخصات متن یک آگهی در گوگل ادوردز به ترتیب زیر است:
عنوان اول تبلیغ حداکثر ۳۰ کاراکتر، شامل فاصله‌ها
عنوان دوم تبلیغ حداکثر ۳۰ کاراکتر، شامل فاصله‌ها
توضیحات حداکثر ۸۰ کاراکتر، شامل فاصله‌ها
URL نمایشی حداکثر ۳۵ کاراکتر
URL مقصد حداکثر ۱۰۲۴ کاراکتر
خیر. هیچ هزینه ای کسر نمی شود. فقط در صورتیکه بر روی تبلیغ کلیک کنید هزینه کسر می شود.
سیستم تبلیغات در گوگل یکی از منابع اصلی کسب درآمد توسط کمپانی گوگل می باشد در نتیجه از آن بطور ویژه مراقبت می کند. پاسخ به سوال شما خیر می باشد. گوگل تمامی این کلیک ها را رهگیری می کند و در صورت کسر هزینه آن را به بودجه شما عودت می دهد.
انتخاب تبلیغات برای نمایش در گوگل ادوردز بر اساس یک مزایده (Auction) است که به شکل زمان‌—– واقعی -یعنی هر بار که کاربری در گوگل جست‌جویی انجام می‌دهد- برگزار می‌شود. تبلیغات برنده این مزایده در صفحه نتایج جست‌جوی گوگل به نمایش در می‌ آیند. آگهی برنده‌ ای که رتبه بالاتری داشته باشد نسبت به دیگر آگهی‌ها جای بهتری در صفحه نصیبش می‌شود. نمایش تبلیغات در گوگل ادوردز بر اساس مزایده است
محاسبات این مزایده در چند میلی‌ ثانیه انجام می‌شود و کاربر در حین جست‌جو اصلاً متوجه نمی‌شود که ادوردز در میان میلیون‌ها کلیدواژه به دنبال یافتن مناسب‌ترین تبلیغات برای نشان دادن در صفحه نتایج جست‌جو بوده است. وقتی کاربری در گوگل جست‌جو می‌کند، ادوردز عبارت جست‌جوی او را با کل کلیدواژه های موجود در حساب‌های آگهی دهندگانش مقایسه می‌کند و تشخیص می‌دهد که کدام کلیدواژه‌ ها با جستار این کاربر انطباق دارند یا به آن نزدیکند. هر انطباق به معنی ورود یک آگهی به رقابت برای نمایش داده شدن در صفحه نتایج است. ادوردز برای هر کلیدواژه -باز هم به شکل زمان واقعی- یک «امتیاز کیفی» (Quality Score) محاسبه می‌کند تا مشخص شود کدام کلیدواژه ها کیفیت لازم را برای مشارکت در مزایده دارند. در این محاسبه فاکتورهای زیادی شامل:
• نرخ کلیک‌ خور کلیدواژه
• میزان ارتباط (Relevance) متن تبلیغ با جٌستار کاربر
• کیفیت صفحه فرود (Landing Page) -صفحه فرود صفحه ای است که کاربر پس از کلیک روی آگهی در نهایت مشاهده خواهد کرد- دخالت دارند.
امتیاز کیفی (Quality Score) یا QS یکی از مهم‌ترین اعدادی است که در حساب تبلیغات گوگل ادوردز خود با آن برخورد می‌کنید. از نظر گوگل امتیاز کیفی معیاری است برای سنجش سودمندی آگهی برای جستجوکننده. امتیاز کیفی مقداری است که به شکل پویا و هر مرتبه که کاربری در گوگل جست‌جویی انجام می‌دهد که با یکی از کلیدواژه‌ های شما مطابقت دارد از نو محاسبه می‌شود. مقدار امتیاز کیفی از ۱ تا ۱۰ تغییر می‌کند. محدوده کیفی ۱ تا ۴ ضعیف شمرده می‌شود، امتیاز ۵ تا ۷ بد نیست و امتیاز ۸ تا ۱۰ عالی است.
نمایش تبلیغات در گوگل از طریق ادوردز امتیاز کیفی هم‌پایه هربنه ماکزیموم اهمیت دارد. حتی ممکن است در مزایده با هزینه کم‌تر ولی کیفیت بیشتر، رتبه‌ی بهتری به دست بیاید. هم‌چنین بالا بودن امتیاز کیفی در کاهش هزینه واقعی آگهی‌های شما مؤثر است